| Deby2 a întrebat:

Buna de vreo 2 saptamani a inceput sa ma doara capul(la tampla in partea stanga). Nu pot spune ca am un moment al zile cand ma doare, (adica seara sau dimineata) sunt dureri scurte ( 1 min maxim) dar destul de intense si in momentul acela si ametesc. Credeam ca este de la lipsa de calciu dar am inceput sa iau calciu si tot ma doare.
Stiti de la ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ZeePinkStar a răspuns:

Buna happy Nu lua calciu numai pentru ca asta consideri tu sa fie motivul. Poate fi oboseala, sau ti se obosesc ochii prea tare, poate trebuie sa porti ochelari sau poate ai o forma de anemie daca ai ameteli. Bine, eu am generalizat oarecum, cel mai sigur ramane tot timpul un control, indiferent cat am incerca noi sa ajutam, ei raman momentan cea mai sigura solutie happy