| anonim_4396 a întrebat:

De vreo 2 zile mă doare încet de tot în zona inimii, dar nu rău, abia dacă simt. Ce să fac?! Poate să fie din cauza sportului? Fac mult sport şi... când eram mică am mai avut o problemă a inimii, adică m-a durut şi am înţepenit. Ce pot face, în afară de control la medic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| megamix112 a răspuns:

Nu te lua numai dupa acestia 2. E posibil nu vreau sa ii jignesc.E cea mai probabila cauza dar mai poate fi si un junghi la inima deoarece ai intepenit. Daca te inteapa sau simti ca si cum o gheara te strange de inima cand te misti inseamna ca e un junghi deoarece ai stat in curent.Nu iti fa griji ca iti trece in maxim o saptamana dar da crezi ca e un junghi nu mai sta atata cu geamurile deschise.

| KristalPop a răspuns (pentru megamix112):

Înseamnă că am probleme?! Pot păţi ceva? La bătrâneţe voi avea probleme? Trebuie să iau pauză, sau să mă las de sport de performanţă? Scuze pentru atâtea întrebări. Te rog mult răspunde-mi. Am nevoie să ştiu!

5 răspunsuri:
| megamix112 a răspuns:

Nu iti fa absolut nicio grija. Junghiurile apar macar de 10 ori in viata fiecarei persoane.Nu o sa fie ultimul care il, dar nu iti va afecta sanatatea spre bucuria talaughing. Doar nu mai sta in curent daca nu vrei sa mai patesti din si vei fi bine si nu vor aparea efecte secundare.Nu trebuie sa te lasi de sport.Te-ai solicitat prea mult din start si te-o tras curentul.Intr-o saptamana sau doua esti ca noua.

| KristalPop a răspuns (pentru megamix112):

Mersi mult pentru răspuns!

| catalinaicg a răspuns:

Da. cu siguranta e de la mult sport.
cand te doare tare ia o lingura de zahar mananca-l, apoi bea putina apa. iti va trece, dar sa stii ca trebuie sa faci un control la medic :*

| Pust1uCuBanana a răspuns:

Te doare atunci cand tragi aer in pipt tare nu? Daca e asa, este de la mult sport!