| giulia283 a întrebat:

Hei! De sâmbăta trecută am început să fac sport intensiv în fiecare zi până marţi când m-am oprit pentru ca am simţit o înţepătură in zona apendicitei şi m-am speriat şi m-am oprit. După 2 zile am început să mă jeneze să simt ca şi cum am ceva în partea dreaptă jos pe lângă apendicita dar nu e apendicita, ea nu are nimic, nu mă doare, nu am nimic (la început m-am speriat, am zis că e apendicita dar am căutat pe net despre simptome şi cauze şi nu mă doare când încordez "abdomenul" nici când apas în locul respectiv şi nici nu e tare zona aia cum ar trebui dacă ar fi apendicita). Deci cum am zis simt ceva acolo am apăsat pe locul respectiv nu e nimic, mă gândeam că poate să fie din cauza sportului că mi-am suprasolicitat muşchii sau ceva dar nu. Nu mă doare, nu e nimic ciudat în zona respectiva, adică vreo gâlma sau ceva nimic. Ce credeţi, oare o fi din cauza sportului intens?
A da am uitat şi când dorm pe ambele părţi simt jena aia doar când dorm pe burtă nu o simt.
Ce o fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Yaro_Kovalchuk_2001 a răspuns:

Am inceput si eu de ieri am avut aceeasi problema si de la unii am aflat ca este cv normal in primele saptamani iar de la altii ca trebuie sa fac incalzire dar daca vrei sa fi mai sigur du-te la un doctor

| giulia283 explică (pentru Yaro_Kovalchuk_2001):

Şi ţi-a trecut? Acum nu mai simt jena aia. Nici nu ştiu ce sà mai cred.

| Mari2345 a răspuns:

Nu mai citi pe net e o mare prostie și mai rau te sperii laughing oricum simptomele nu sunt aceleași, depinde de persoană. mai ales ca acum apendicita vine cu simptome destul de ciudate și ascunse dar cred ca in cazul tău e de la efort dar îți poți face un control pentru liniștea ta?