| OanaG a întrebat:

De vreo saptamana am dureri de cap, ce se localizeaza in crestetul capului(cel mai des) si frunte.Nu e o durere insuportabila, doar ca imi strica dispozitia.Am mai avut dureri de cap acum 4 ani,care au persistat timp de jum de an, atunci am fost la oftalmologie.mi-a zis ca am miopie,mi-am facut ochelari...dar i-am purtat f putin timp. Dupa la neuro,mi-a zis ca am sindrom cefalalgic, si mi-a prescris paduden si piracetam, dar in final mi-au trecut..ca am baut ceai de musetel si am luat Mg. Acum aceste dureri au reaparut, dupa 4 ani.si nu inteleg de ce, plus ca uneori am senzatia ca parca as fi racita. Ati mai auzit de asa ceva? Ati trecut prin astfel de dureri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| LaLaura a răspuns:

Se poate sa ai si sinozita sau sa fii anemic, dar e mai indicat sa te duci la medicul tau de familie si el o sa iti spuna ce ai.