| elysavin a întrebat:

Hei salut.de ceva timp ma doare incontinuu in crestetul capului si dimineata.si pe parcursul zilei dar cateodata trece iar seara inainte de sa dorm durerea se lasa si pe frunte si ma dor rau ochii. Dar nu stiu durerea asta in crestetul capului se simte ca o lovitura cand ma doare pun mana si e ca si cum m`as fii lovit si ma doare cutia craniana si simt si intepaturi. Am fost la oftalmolog acum vreo 3-4 saptamani cred si mi-a zis ca am inceput de astigmatism si miopie si mi-a dat sa port ochelari dar nu am purtat deloc pentru ca nu am ochelarii. durerea nu trece nici cu aspirina.algocalmin sau altceva. E posibil sa fie din cauza ochilor ca nu port ochelari? sau sa fie ceva la cap? Ca ma ingrijoreaza sa nu am ceva la cap :-s

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| fabiola a răspuns:

Este si din cauza ochilor si trebuie neaparat sa porti ochelari. Faptul ca te doare si dimineata cand te scoli este posibil sa fie si o nevralgie de la curent, aer conditionat asa ca e bine sa consulti un medic si neaparat foloseste ochelarii-miopia netratata avanseaza rapid!

3 răspunsuri:
| Andrei_6051 a răspuns:

Se poate sa fie si la la ochi, ca nu sunt relaxati sau antrenati cum trebuie. vezi pe renuntalaochelari.com ca poti sa vezi bine si sa elimini nevoia de ochelari natural

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

E din cauza ochilor...si eu aveam durerile astea cand eram mai mica...trebuie sa porti neaparat ochelari...sau cel putin sa consulti si alt doctor sa vezi ce iti spunewinking

| Noshortcut a răspuns:

Oboseala si stresul. Ia viata mai usor, mai in gluma. Chiuleste mai des.