| Iustiina a întrebat:

deci de aproape 2 luni nu m`am mai imbolnavit [ciclu]. de facut "prostii" n`am facut... din ce cauza nu mi-a mai venit? Cum sa o fac pe mama sa ma creada ca n`am facut nimic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca are incredere in tine, nici nu se va gandi la aceasta varianta.In orice caz,menstruatia poate intarzia din cauza unei dereglari hormonale,poate intarzia datorita stresului(in adevaratul sens al cuvantului), poate intarzia datorita unei banale raceli sau din cauza anumitor medicamente luate, si din multe alte cauze.Nu este nici-o problema, mai ales daca nu este inca reglat(de obicei se regleaza dupa minimum 3 ani de la aparitie)si va veni fara a fi nevoie sa faci ceva anume(sa iei medicamente, mai exact). Daca nici-o varianta dintre cele expuse de mine nu este valabila, fa un control ginecologic pentru a te asigura ca totul este in regula.Numai bine.

3 răspunsuri:
| aryana1991 a răspuns:

Ar trebui sa te creada se mai intampla sa intarzie din cauza dereglarilor hormonale

| nuexistadrogmaitare a răspuns:

Pai ia-o pe mama ta, du-te la un baiat si pune-o sa asiste sa se convinga

| miraj1 a răspuns:

Pai mai fa si tu prostii si o sa revii la normal.