| Alice10291 a întrebat:

..Deci,de cand mi-a iesit o masea din spate(nu cea de minte) ma doare si maseaua de langa! Nu mai pot de durere! Ce imi recomandati? Am incercat tot felul de medicamente, chiar si calgel. AJUTOOR!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Andrei2019 a răspuns:

Incearca ceva pe baza de plante.
O sa ramai uimita de efectele secundare ale analgezicelor.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De obicei nu iei nici un medicament cand iti ies dintii, doar te stapanesti ca nu doare de mori.

| MihaiNicu23 a răspuns:

O programare la dentist, dar pana atunci iei pastile de durere gen advil, unii mai foloseau xilina fiole pe un tampon si isi punea la maseaua respectiva, dar nu mai mult de o lingurita pentru ca este un anestezic folosit de unii dentisti.

| Victoria18 a răspuns:

Sa nu fi crescut intr-o pozitie gresita sau in carne. Du-te la stomatolog.