| anonim_4396 a întrebat:

Am o durere de masea foarte accentuata dar maseaua nu este lucrata la ea nu am carii doar niste pete, si gingia nu ma doare, dar ma doare foarte tare cand apas pe ea si nu pot sa mananc, repet, nu am carii doar cate pete si ma doare cand strang din dinti sau pun degetul pe ea. Este prima data cand am o durere de felul' acesta la dinti.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| xr0sioRx a răspuns:

Poate e masea de lapte si trebuie sa pice, sau punctele alea negre au ajuns incet, incet la nerv, du-te la stomatolog pentru un control, si daca e ceva, trateaz-o, o sa ajunga mai rau.

| kotyara a răspuns:

Du-te urgent la medic, posibil ceva grav, nu glumi cu sanatatea.