| Roxiiiiiiiiiiiii a întrebat:

deci de cateva zile ma simt foarte rau si eram racita am fost la doctor si mi-a dat niste pastile pentru. gat. Buuuun dar acum imi este rau si ma doare burta si daca nu mananc mi se face rau si nu stiu de unde imi vine asa de tare sa mananc ca eu nnu mancam asa de multsad si ma simt rauuuu va rog puppy dog eyes

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te doare gatul si ti-a dat ceva pastile de supt probabil de la acelea de doare burta. Pentru gat e mult mai eficient sa faci gargara cu sare(1 ligurita sare la un pahar cu apa) la fiecare doua ore. Intr-o zi doua ar trebui sa-ti treaca durerea de gat.Bea un un ceai caldut de tei cu suc de lamaie si o lingurita de miere de 3-4 ori pe zi.

4 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Daca ne spui ce tratament ai, poate ne dam seama de ce ti-e rau.

| shnako a răspuns:

Daca ti-a prescris antibiotice, stai linistita, e normal.

| Bubuuuu a răspuns:

Draga necunoscuto.Mi se pare grava situatia ta.Ar trebui sa te indopi cu ceaiuri si cu limonada. Ia un Strepsilles. e bun la gust laughing Sper sa te faci bine si sa mai postezi intrebari.Te pup laughing) insanatosirea sa vina cu rolelehee hee!

| DenysaDulcika a răspuns:

Pai cred ca-ti vine menstruatia happy