| anonim_4396 a întrebat:

deci problema mea este urmatoareastraight facetrebuia sa imi vina menstruatia pe 17 si nu mi-a venit inksad. faza e ca de curand am aflat ca am o raceala.adica infectie urinara.si fac tratament cu amoxicilina pliculete si paracetamol, poate ca aceasta sa fie motivul pentru care nu mi-a venit ink menstruatia?thinking(precizez ca am 17 ani)posibilatea de sarcina este 99, 9% imposibila, deoarece nu am avut relatii sexuale neprotejate
p.s.am avut un chis ovarian, dar in urma unei ecografii am aflat ca nu il mai am(desi nu am avut dereglari ale menstruatiei cand am avut chist). si totusi.care ar putea fi motivul pentru care intarzie sa apara menstruatia?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| kr.mdy a răspuns:

Menstruatia nu vine mereu la data socotita de noi femeile, ea mai are si o marja de eroare plus sau minus 2-3 zile, probabil din cauza racelii de care zici ea mai intarzie.

| rebela a răspuns:

Totusi ca sa fi sigura fa-ti un test de sarcina sau menstruatia poate sa-ti intarzie pentru ca organismul tau s-a dat peste cap cu raceala asta