| dina98 a întrebat:

Dentistul mi-a zis ca in iulie imi va scoate aparatul dentar de sus... Sunt foarte bucuroasa, dar ma intreb, cind voi scapa si de bracketii de jos? Poate e cineva aici care a purtat aparat dentar fix si imi poate raspunde la intrebare? Mersi anticipat))

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Dani010 a răspuns:

Eu am aparat dentar si inca mai am de asteptat, dupa 2 ani de cand il am, sa mi-l dea jos. Partea de jos ti-o da la diferenta, intre cele doua, de cateva luni. Pentru ca nu tii le-a pus pe amandoua odata. Sau depinde de dintii de jos, poate inca nu tii s-au indreptat exact cum a vrut dentistul.

2 răspunsuri:
| Timeea2001 a răspuns:

Pai pentru cel de jos probabil, mai trebuie sa astepti poate e ceva mai grav.Dar sunt sigura ca vei scapa si de cel de joc cat de curand.

| fuzzer a răspuns:

Probabil ca in vreo 1-2 ani, dar este doar o posibilitate.Doar medicul iti poate spune mai mult, si mie chiar imi plac persoanele ce poarta aparat dentar, nu trebuie sa te simti prost din cauza asta.Bafta!happy