| RainbowDash1 a întrebat:

Se poate scoate o măsea care e distrusa daca am aparat dentar fix, iar inelul care sustine bracketii este la maseaua din fata ei?
Funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Caro34 a răspuns:

Nu sunt sigura fiindca se va slabi stabilitatea aparatului dentar, insa cel mai bine mergi la un stomatolog si el stabileste corect daca se poate sau nu. El este specialist si stie perfect ce are de facut, apoi tot la el trebuie sa ajungi, mai repede sau mai tarziu! Numai bine!