| ftwlicious a întrebat:

Buna dimiiii! Ma doare ingrozitor unghia cu tot cu degetu' mare de la picior. Nici nu pot sa calc bine oh go on
P. S.: Mi'am pus gheata acolo ca se umflase si nici nu m-am lovit.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| morningstar a răspuns:

Ti-a cazut ceva pe unghie?
Ti-ai taiat unghia prea scurt?
Ti-ai taiat unghia stramb? Adica ti-a ramas un colt al unghiei in carne? Sau poate iti creste stramb, adica unghia sa creasca incovoiata in carne pe laterala. De obicei asta se regleaza daca te duci la un salon de pedichiura, dar nu trebuie sa astepti prea mult pentru ca se poate infecta iar apoi poti ajunge la operatie.
Sanatate!