| Lili2345678 a întrebat:

Bună dimineața, TPU!
Ma confrunt cu o problema de cativa ani buni, am o grămadă de cosuri de vre.o 4 ani si am încercat tot felu de tratamente începând cu :Zinerit,Gerovital crema sebo-reglatoare purificatoare,nidoflor,crema pe baza de aloe vera, dar nici.în rezultat... puteti sa îmi spuneti ca rog un tratament ceva ca nu gasesc soluția.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Tratamente prescrise de medicul Dermatolog sau le-ai luat de capul tau? In general un medic o sa-ti tot schimbe tratamentul pana gaseste ceva care sa functioneze pentru tine. Din pacate pentru cateva boli dermatologice nu exista un tratament care sa functioneze la toata lumea, trebuie tot incercat si vazut la care se raspunde mai bine. Daca nu ai fost inca la medic, ar fi bine sa mergi. Daca ai fost, continua sa mergi, stie el ce face. In cel mai rau caz o sa trebuiasca sa astepti pana scapi de perioada pubertatii, acneea o sa dispara, incet, la maturitate.

| Lili2345678 explică:

Va rog*