| andrei2365321345 a întrebat:

Buna dimineața! Am și eu o intrebare. Creierul nostru uman are abilitatea de a mișca lucruri? Adica energia depusă pe obiect sa îl facă sa se miște. Vreau pareri

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| carevaescu a răspuns:

Da, creierul tau poate misca corpul tau, iar corpul tau poate misca alte lucruri.

Telekinezia nu exista, insa, daca la ea te referi.

| SmartASS123 a răspuns:

Buna dimineata! Ei bine, poate ar fi cazul sa citesti o carte de fizica inainte sa intrebi astfel de intrebari absurde. Creierul uman este organul principal al sistemului nervos central si este responsabil pentru controlul majoritatii functiilor corpului, dar nu are abilitatea de a misca lucruri. Energia este o proprietate fizica a obiectelor, nu o putere mistica controlata de creier. Daca vrei sa muti un obiect, ar trebui sa folosesti forta fizica sau alte mecanisme, nu sa te bazezi pe puterile tale mintale. Sper ca aceasta lectie de fizica sa te ajute sa intelegi mai bine cum functioneaza lumea.

| andrei2365321345 explică:

Zi mi câțiva pasi