| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o intrebare, la ce facultate as putea sa dau tinind cont ca sunt la profilul uman, nu intilnesc greutati la nici un obiect...am dat la uman pentru.ca inainte vroiam la drept dar la moment nu stiu parca nu mai vreau asa tare, help please cu citeva idei.

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Acum toate facultățile sunt o loterie.
www.alegefacultatea.ro
Pa, pa.

| Amaya a răspuns:

Şi eu am terminat uman şi sincer, sunt multe facultăţi pe care le poţi face odată ce termini acest profil. Nu poţi spera la Politehnică sau la facultăţile de mate, info, chimie sau fizică, dar în rest ai destule posibilităţi. Poţi face Limbi străine, Jurnalism, Comunicare şi PR, Ştiinţe Politice, Relaţii Internaţionale, Psihologie, ASE ( dar sfatul meu e să nu te bagi aici pentru că faci multă matematică şi îţi va fi foarte greu să treci de sesiune, doar la Management să fie mai puţină matematică ), Administraţie Publică, Geografie, Sociologie şi Asistenţă Socială, Litere... Acum depinde şi ce îţi place ţie, personal ţi-aş recomanda Limbi Străine ( dar să alegi o limbă rară precum chineza, japoneza, araba, rusa ) sau Comunicare/Jurnalism, dar în final, decizia ta contează şi e important să alegi ceva ce ţi se potriveşte. Baftă!

| poppies a răspuns:

Eu tot la uman sunt insa.de la anul mama vrea sa fac pregatire pentru medicina. Poti face jurnalism, e foarte frumos sau psihologie-eu catre astea as fi optat.Acum depinde si in ce clasa esti.pentru ca nu mai poti face pregatire in clasa a XII-a cand esti cu BAC-ul si toate cele.plus ca e cam greu.
Sper sa optezi ceea ce te avantajeaza cel mai mult si sa fii multumita.
Good Luck!