| Juliapasavento a întrebat:

Bună! Din ianuarie iau anticonceptionale, sunt în pauza de 7 zile și au trecut deja 4 zile și nu mi-a venit mesntruatia. Am luat pastilele corect, la aceeași ora in fiecare zi, nu am omis niciuna. Oare sa fie doar o dereglare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| ioana748 a răspuns:

Poate fi o dereglare de la anticoncepționale.
Incearca totusi un test de sarcina de la farmacie, nu este scump.