| Costinamiha a întrebat:

Sunt in pauza de sapte zile de anticonceptionale Yasmin, in A4-a zii, mie ciclu trebuia sa-mi vina in a3-a zii de pauza, dar nu a venit si nici azi, imi este foarte frica pastilele le-am luat corect si nu am uitat nici una. Ce sa fac daca nu-mi vine in nici o zi din pauza de sapte zile? Sunt disperata, imi este foarte frica. Va rog sa-mi raspundeti!

1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca nu iti vine in pauza, nu incepi o noua folie ci mergi la ginecologul care ti-a prescris tratamentul. E normal sa fii speriata, fiindca situatia asta se intalneste rar si de obicei denota probleme serioase (sau o sarcina, pana la urma, nu exista metoda contraceotiva 100% sigura)