| iarin a întrebat:

Buna dragii mei! Am doua intrebari. Una de ce nu pot sa mai raspund la intrebarile puse de unii si A DOUA care ar fi masa corporala la o fata de 1, 67? happy
Multumesc! :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

La a doua vezi aici.Introdu in casute inaltimea si greutatea.Mai jos putin, vezi IMC:http://www.doctor.info.ro/calculator_imc.html

2 răspunsuri:
| Cherilyn a răspuns:

Buna!
Nu-ti pot raspunde la prima intrebarea, dar cat despre a doua... In jur de 55, 56...

| Kate99 a răspuns:

Daca ai putea fi mai exact/exacta cu prima intrebare, poate as putea sa-ti raspund. Cat despre masa, e de obicei inaltimea, minus 110 (167-110=57). Dar depinde si de fiecare in parte.