| DianaD95 a întrebat:

Buna,dragilor! Am si eu o întrebare delicata. Daca ai coloana vertebrală si măduva spinării fracturate exista vreo șansa sa mai poți merge vreodată?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| ionutzz223 a răspuns:

Buna!
Da exista sansa de a mai merge da sansa se micsoreaza in functie de cat de grava este fractura.
Nu sunt medic acesta este un sfat logic. Daca medicul spune ca s-ar putea sa mergi fizioterapia te va ajuta.
Bafta!

| DianaD95 explică:

Este destul de gravă fractura. In alta tara nu s-ar putea face nimic?