| anonim_4396 a întrebat:

Cum adica sa ai coloana vertebrala? Intr-o situatie, intr-un loc? Cum poti avea coloana?

Răspuns Câştigător
| Drimmero a răspuns:

Sa ai barbatie in tine si sa nu dai inapoi orice s-ar intampla, sa ai curaj sa-ti sustii mereu ceea ce gandesti si ce simti, indiferent de tentativele de manipulare care apar in jur, sa ai o personalitate puternica si sa nu lasi pe nimeni sa te calce in picioare.

14 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Adica, sa fii un om cinstit, onest, drept care-si tine cu mandrie capul sus si coloana vertebrala dreapta, nu inclinata, adica cu capul in jos, de rusine.
Sper ca am explicat bine, pentru intelesul tau happy

| sierra1 a răspuns:

Să stai drept/vertical nu aplecat/umil

| anonim_4396 explică (pentru sierra1):

„nu mi-e frica de iarna, nu mi-e frica de crize ai suge pla pentru superficialitate pentru un album cu timbru, si un festival in state bravo, ai coloana vertrebrala"https://www.youtube.com/watch?v=k35r2jnFqQc

| sierra1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu e clar?

| anonim_4396 explică (pentru sierra1):

Daca era nu mai intrebam deci nu chiar

| sierra1 a răspuns (pentru anonim_4396):

"pentru superficialitate pentru un album cu timbru, si un festival in state" personajul ar face orice. Asta îl face să accepte orice, adică nu are coloană. Acum e clar?

| anonim_4396 explică (pentru sierra1):

Absolut

| Emma30555 a răspuns:

Sa ai caracter, sa fi corect, curajos, demn, educat etc

| FaraNumePls a răspuns:

Sa nu fii sarpe laughing

| anonim_4396 explică (pentru FaraNumePls):

Adica?

| sierra1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sorry - văd că tot nu ți-e clar

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"A Nu avea coloana vertebralã" inseamna a fi papa lapte. A avea o atitudine negativa/slaba. In orice situatie, sa-ti invingi fricile, asta inseamna a avea coloana vertebrala.

Răspuns utilizator avertizat
| Marius070600 a răspuns:

Să fii bărbat, mai pe scurt