| Annemarierose a întrebat:

Buna! DSP (din orice judet) e in structura ISU (din oricare judet)? Si mai departe Institutul National de Sanatate Publica, Ministerul. nu sunt sigura acolo cum e si nu gasesc pe site-uri.
Multumesc pentru raspunsuri!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Irinelp a răspuns:

ISU este inspectoratul pentru situați de urgență (adică pompierii) și DSP este direcția de sănătate publica, nu au nici o legătură una cu alta. ISU face parte din MAI (ministerul de administrare interioară) iar DSP face parte din ministerul sănătății.