| Caraus92 a întrebat:

Buna,dupa calcul ciclului menstrual sunt insarcinata in 7 saptamani, am fost la ginecolog si eco a aratat termen de 5 saptamani si s-a vazut doar sacul gestational, embrionul nu l-am vazut fiindca medicul a zis ca e termen foarte mic.E posibil asa diferenta de 2 saptamani intre calcul de la ciclu si eco? Mentionez ca am dureri de cap, sanii sunt durerosi si dimineata am greturi.Mersi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Dandinelle a răspuns:

Da se întâmplă, ca să se ia după o dată se calculează după ciclul menstrual.
Eu toată sarcina am avut eco cu +o săptămână față de calculul făcut de doctor cu ultima menstruație. Bebe a venit la 41 saptamani. Mereu mi s-au zis că e calcul aproximativ