| Florentina24 a întrebat:

Buna,mă adresez fetelor care au trecut prin asta, sunt însărcinată in 5 saptamani si ieri seara am ajuns la spital cu sangerari ca cele de menstruatie, mi-a făcut o ecografie si se vede sacul si un "punct" alb cred ca este embrionul doar ca a coborât putin jos. Întrebarea mea este, sunt fete care au trecut prin asa ceva si au dus sarcina pana la sfârsit? Țin sa menționez ca am pierdut o sarcina anul trecut și imi doresc foarte mult acest copil. Dimineata am mers la baie și mi-a curs un cheag foarte mare, momentan nu am dureri de burta dar sângerarea continuă exact ca la menstruatie

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Floridori a răspuns:

Pai si la spital ce ti-au spus si ce ti-au recomandat?
Cred ca iti dai seama si singura ce inseamna o sangerare atat de abundenta in cazul asta, mai ales daca e vorba si de cheaguri...
Dureri este posibil sa nu simti datorita faptului ca sarcina este foarte mica.
Imi pare sincer rau pentru tine si stiu ca poate fi destul de dureroasa experienta dar poate iei in calcul cateva analize suplimentare pe viitor sau si mai bine, un medic ginecolog bun care sa iti recomande niste analize astfel incat sa descopere o cauza daca exista.De obicei, se considera ca o femeie sufera de boala abortiva abia dupa 3 avorturi consecutive sau nu, insa daca gasesti un medic bun, sunt convinsa ca veti gasi cauza daca aceasta exista pentru ca de cele mai multe ori este vorba doar de o selectie naturala prin care in mod automat se elimina fetii cu defecte genetice.
Multa sanatate!

| Teo29 a răspuns:

Mergi la privat si la alt medic sa iti dea tratament

| Florentina24 explică (pentru Teo29):

Eu sunt in Germania, nu în România iar doctorița mea mi-a spus sa iau ceva pastile cu progesteron cate 2 pe zi. Abia Vineri merg sa îmi fac iar analizele la sange pentru a vedea dacă a crescut acel hCG