| Slow a întrebat:

Dupa cat timp dupa ce am terminat de luat antibiotice am voie sa beau alcool? big grin Adica eu mai am de luat pastilele pana vineri seara, iar sambata dupa-masa merg la o petrecere big grin Pot sa beau alcool sau mai bine nu?batting eyelashes Merci :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Poti sa bei alcool sambata seara dar cu moderatie.

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Poţi, dar nu abuza! Baftă!

| camelya_1945 a răspuns:

La 24 de ore dupa ce ai luat ultima pastila poti consuma alcool. Si nu este vorba ca anuleaza efectul antibioticelor alcoolul, poti pati ceva mult mai grav.

| Slow explică:

Merci. Stati linistiti, nu sunt deloc genul care sa bea pe rupte (drept urmare, nu m-am imbatat niciodata in viata mea laughing )...si nici nu am de gand sa incep prea curand.
Ideea era ca na la o petrecere macar un paharel sa fie big grin thanks :*

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da poti. Rupetzi ficatu!