| raulikka a întrebat:

Daca am luat doua saptamani antibiotice si ca vineri le'am gatat sambata am voie sa beau alcool? Merssi:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Tutunul si alcoolul dauneaza grav sanatatii.Gindeste optimist traieste sanatos!

| raulikka explică (pentru Raniia):

Ai dreptate tea20 da alcool nu in exces asa cu masura

| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns:

Nu ai voie. Mai asteapta si tu sa isi faca efectul anitibioticele. Dar pentru ce iei antibiotice?

| raulikka explică (pentru GoodGuyOviCONTSUSPENDAT):

Am fost bolnav:s si acum am term

| raulikka explică (pentru GoodGuyOviCONTSUSPENDAT):

sad am fost bolnav :d mersii:*