| ANDRAAA_9410 a întrebat:

Buna am si eu o intrebare de luni la amiaza am inceput sa iau antibiotice pentru sinuzita, cexyl de 500mg una la 12 ore si astazi vineri am terminat tratamentul vreau sa stiu daca maine in seara ajunului am voie sa beau va astept cu raspunsuri sincere
. MUltumesc.:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Da, ai voie. Sarbatori fericite.

| mdany a răspuns:

Nu prea ar fi indicat sa bei, deoarece medicamentul inca este in organism si mai are efect.Doar dupa 2-3 zile ai putea consuma alcool.(teoretic), practic e treaba ta.