| LoveLebadaa a întrebat:

Dupa injectie (anestezie) simti o durere atunci cand extrage maseaua? (Daca inainte ai avut puroi...). Funda sadwinking

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MissGrumphy a răspuns:

Draga mea,

tot ce vei simti daca anestezia e bine facuta, va fi o oarecare presiune care dureaza cateva secunde, timpul efectiv de extractie al maselei.
Recomand cu incredere urmatoarele: nu manca lactate chiar si 36h si clateste locul cu ceai de combinatie musetel si galbenele. Garantat va fi bine.

11 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Daca anestezia isi face bine efectul nu vei simti absolut nicio durere

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca iti face anestezie nu mai simti nimic

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În primul rând, nu-ţi extrage măseaua până NU este tratată infecţia : după tratamentul cu antibiotic este eliminat puroiul şi apoi îţi poate face extracţia.

Apoi, dacă anestezia este făcută corect, atunci NU simţi durere în momentul extracţiei.

Toate cele bune.

| stlucian a răspuns:

Nu,poti sa iei la pumni pe pertea aia de te plictisesti si tu si ala de da dar dupa trecerea efectului o sa ai o durere suportabila dealtfel cam1-2 ore dar se poate rezolva cu ceva calmante usoare.Multa sanatate si ai grija de masele/dinti ca o data scoase nu mai cresc big grin thumbs up

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi incearca tu singura!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Nu,nu se mai simte nimic, nici o durere, anestezia de-asta ti-o face sa nu simti nici o durere.
Te pup, nu-ti fie frica, nu se intampla nimic!

| ѕмιℓєє a răspuns:

Bună!

Nu simţi nimic, doar când îţi scoate măseaua respectivă vei simţi cum iese "osul" de acolo, ca şi cum s-ar sparge, dar este doar senzaţia, fiindcă nu se sparge.

| LoveLebadaa explică (pentru ѕмιℓєє):

Si cand simt ca iese "osul" de acolo, doare?:*

| ѕмιℓєє a răspuns (pentru LoveLebadaa):

Nu doare deloc, este ca şi cum ai avea pietriş în pumn şi l-ai scutura, cam aşa simţi, dar nu doare şi nici nu se sparge nimic. Este doar o SENZAŢIE.

| Adeeeeeee a răspuns:

Nu.winking

| subzero00ro a răspuns:

Sal, vei simti doar ca iti umbla medicul in gura, dar durerea este oarecum minima (scara 1-10 unde 10 este maxim tu vei simti la nivel 1) nu-ti face probleme vei trece usor peste asta happy