| MihaelaSuica1 a întrebat:

Durerea ovarelor se resimte si pe picior? Am o problema in partea stanga, mai exact cand ma incordez resimt o durere in partea interioara a coapsei cand ma incordez si voiam sa stiu daca are vreo legatura cu ovarele! Va rog ajutati-ma!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| NicoleEazi a răspuns:

Nu o fi vreo intindere de muschi sau vreo febra musculara de la ceva efort facut acum cateva zile? Nu are cum sa fie de la ovare, de asta poti sa fi linistita!

| Ciprian_Jurchela_1986 a răspuns:

Exclus sa fie de la ovare! Daca te doare până jos in călcâi, poate fi nervul sciatic! Ai ridicat ceva greu sau pur si simplu ai facut o mișcare greșită! Îți spun din propria experienta! Dar sfatul meu este sa mergi la doctor! Nu poate nimeni sa stie exact ce ai până nu te vede un medic!