| ALEXANDRA1356 a întrebat:

Chiar daca suna mai ciudat, va voi cere o parere happy.
In acum 4 ani, am fost operata, pentru a mi se scoate apendicele. Acum, dupa cinci ani, resimt aceleasi dureri. De ieri, am o durere puternica in partea dreapta a abdomenului ( doar ca putin mai sus, in zona soldului ), iar durerea mi se lasa in picior ( mentionez ca ma doare piciorul drept in partea de sus foarte tare ).
Stiu ca nu prea este posibil, dar ar putea fi din nou apendicele? Adica, ar putea fi posibil asa ceva? ( nu ma inteapa operatia, ma doare in zona soldului drept, iar durerea imi coboara in picior! ).
Sper sa intelegeti cat de cat ce am incercat sa spun.
Multumesc! happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| kitty_9669 a răspuns:

Du-te la medic! el stie ce spune, te va sfatui mai bine

| Latinmoon a răspuns:

Din cauza operatiei, incearca sa nu faci efort si poarta hainute cv mai calduroase sa nu te mai doara asa tare si mama mea a avut in zilele ploioase cand norisorii erau multi pe cer si pe sezonul mai rece o mai durea.
Take care! >:d> love struck

| Weedier a răspuns:

Du`te urgent la doctor.

| HoneyPot a răspuns:

Apendicele nu, a disparut din corpul tau acum 4 ani. Problema poate fi in zona cecului sau a colonului ascendent - leziuni, paraziti, infectii, constipatie. Mai pot fi rinichii (piatra la rinichi) sau o problema ginecologica in zona ovarelor. Daca pana maine nu dispare durerea mai bine te duci la medicul de familie sau chiar la urgente. Un medic trebuie sa iti palpeze abdomenul si sa demareze investigatii pentru a se descoperi sursa durerii.