| nosferatu15 a întrebat:

E adevarat ca memorarea constanta afecteaza creierul? Sau este chiar indicata pentru stimularea acestuia?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Efortul mental zilnic mentine creierul in forma, imbunatateste gandirea si memoria, creste capacitatea de rationament si scade riscul de a face dementa.

| OnuOnulică a răspuns:

Daca il umpli cu lucruri nefolositoare atunci da, il afecteaza!

| Kyra18 a răspuns:

Nu are cum sal afecteze.....conteaza cantitate de imformati pe care le iei ....bine ar fi o ora invatat 30 min PLIMBAT afara (NU PE PC laughing) )