| emilia21 a întrebat:

Buna e adevarat ca mustul de struguri rosi facut in casa ajuta la imbunatatirea memoriei?
sau la ce e bun?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| zhady a răspuns:

Vezi ca la 1 L de must bagi cam 250 g de zahar, vitaminele alea sunt in cantitati mici, trebuie sa bei litrii intregi ca sa beneficiezi de pe urma lor.

Secretul este sa mananci acele alimente care sunt cat mai bogate in vitamine si minerale si cat mai sarace in calorii.

3 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Mustul este un excelent stimulator pentru imunitate, fiind bun pentru anemici. Nu e recomandat diabeticilor ori înainte de a urca la volan.

Sucul de struguri, ori mustul, este bogat în vitamina A, B1, B2 şi minerale, stimulează sistemul nervos, reduce retenţia de apă şi energizează organismul.

Mustul este recomandat celor care fac efort intelectual intens, dar şi celor aflaţi în convalescenţă, deoarece stimulează imunitatea şi refacerea organismului, datorită conţinutului ridicat de vitamina C. (pentru mai multe detalii viziteaza urmatorul link: http://www.evz.ro/articole/detalii-articol/870912/Cat-de-sanatos-e-mustul/ )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da intadevar e bun mustul pentru imbunatatirea memoriei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar daca este invechit cateva luni laughing)