| MineGame a întrebat:

happy e prima mea intrebare pe acest site!
1. Am aproape 14 ani s am 1.57 inaltime sunt unul dintre cei mai mici din clasa la mine! cum pot creste rapid si eficient. Nu am bani de nu stiu ce proteine!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Dragos_Daniella_2000 a răspuns:

Sport,tip voley, basket etc. Exerciții : te ții de bară și pur și simplu stai așa.Forța gravitațională te atrage în jos, iar de aici te ții și ți se întind mușchii. Să atingi vîrfurile picioarelor cu degetele și să stai așa pe poziția verticală timp de 3-5 sec. apoi lași. Mi-a ajutat, recomandwinking

1 răspuns:
| ChildOfDark a răspuns:

Incearca sa dai la cos, sa faci sarituri, sa te intinzi. Si in timp ce dai la cos, normal sa sari si sa intinzi mainile cat mai sus. Mie mi-a dat sfatul asta profesorul de sport deoarece sunt putin mai pitic, si in aprox. 10-11 luni am observat ca am crescut considerabil, vreo 9- 15 cm.