| lumy4u a întrebat:

este adevarat ca daca clatesti gura cu apa cu sare iti trece durerea de masea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

N-am încercat.Cand mă doare ceva iau pastile, nu ma incred in leacuri băbesti. Sorry.

Răspuns utilizator avertizat
| OnlyWeTwo a răspuns:

Din cate am aflat da e bine findac iti amorteste pe moment si uiti de durere dar nu sa clatesti ci sa ti sare la dintele, maseaua care te doare. Funda!

| JackAlMic a răspuns:

Din cate stiu eu iti alina durerea pe moment si dupa iti face mai rau la nerv, ii bine sa clatesti dinti cu apa cu sare daca dinti sunt sanatosi, totusi mai bine consulta un specialist