| AlYnA_8981 a întrebat:

Este adevarat ca in timpul celor 3 zile sau o saptamana (in functie de fiecare caz) de menstruatie nu ne ingrasam insa nici nu slabim? Nu inteleg care ar fi legatura intre una si alta insa chiar ma intereseaza sa aflu.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu este adevarat.

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Este un mit. Sunt unele persoane care la mensturaţie mănâncă mai mult. Evident că se îngraşă, nu are legătură. Baftă!

| LoredanaTM a răspuns:

Iti recomand sa citesti ghidul menstruatiei creat de cei de la Chilotis.
https://chilotis.com/

| mitroidany a răspuns:

Nu cred ca este adevarat. adica de exemplu cunosc pe cine care are menstruatie 9-10 zile. daca mananca doar un iaurt in fiecare zi de menstruatie nu cred eu ca nu slabeste