| anonim_4396 a întrebat:

De ce si in ce fel ne ingrasam?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| just4fun_8801 a răspuns:

De ce ne ingrasam : pentru ca numarul de calorii si de elemente cu retenta de apa in organism este mai mare decat cele necesare corpului in faza de mentinere. Din acest motiv corpul depoziteaza energia nefolosita in diferite zone (e precaut)

In ce fel ne ingrasam : asta depinde... de sex si de multe alte criterii

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Consumul excesiv de alimente nesănătoase, alcool, viața sedimentară, moștenire genetică, boală, înaintarea în vârstă, etc.
Sănătate.
Pa, pa.