| SmileAgain a întrebat:

Cum si de ce ne ingrasam?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Flaviucu a răspuns:

De ce? Pentru ca nu facem sport. Cum? Pentru ca mancam toate prostiile de la Fast Food.

6 răspunsuri:
| gabriela95 a răspuns:

Pai din cauza mancatului excesiv, sedetarismului, genelor...

| aXy99 a răspuns:

Pentru ca suntem in surplus caloric.

| CannbalCorpse a răspuns:

Din cauza mancarii pe care o mancam.
Din cauză că nu facem sport
Din cauza stresului!
Sper că te.am putut ajuta.

| Pufulete8682 a răspuns:

Pentru ca bagam in noi ca spartii zi de zi

| 3Cata3 a răspuns:

Ca mancam neregulat sau ca mancam prea mult...cred eu

| larisuka12 a răspuns:

Din cauza lipsei de observattie, cand mancam nu prea ne dam seama daca am mancat mai mult ca dat trecuta, si treptat poti manca din ce an ce mai mult, sau pur si simplu mananci numai grasimi si fast-food.....si pentru ca noua generatie de adolescenti (si eu) renuntam la sport an favoarea tv-ului netului si altor tehnologi care nu contribuie la nimic cu miscarea