| OADSR a întrebat:

Este cineva pe aici care a purtat aparat dentar Invisalign, să-mi spună cum a fost? Cum te simti, cum mănânci, cum vorbesti, igiena, etc, totul.
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| WhiteLife a răspuns:

Am avut când eram mică aparat mobil (nu identic cu acesta) și apoi aparat fix, din acela normal. Dar medicul ortodont stabilește ce tip de aparat poți purta...pentru că dacă ai anumite probleme le poți rezolva doar cu un aparat fix. Și asta se poate stabili numai după o radiografie și un control.