| DanXtrem a întrebat:

Am cateva intrebari pentru cei care poarta sau au purtat aparat dentar!

1) Cat costa un aparat dentar?
2) Cat dureaza de la prima vizita la stomatolog pana la aplicarea aparatului dentar?
3) Doare cand ti-l pune sau dupa acea?
4) Trebuie sa te obisnuiesti cu el si nu poti sa vorbesti bine?
5) Trebuie sa mananci moale?

Dau funda si vot!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Dana1322 a răspuns:

Pai un aparat dentar costa in jur de 600 de lei, nu doare cand t-il pune dar dureaza in jur de cateva zile ca sa te obisnuiesti sa vorbesti cu el, depinde si daca aparatul dentar este permanent pentru ca daca este permanant poati manca aproape orice.

| DanXtrem explică (pentru Dana1322):

Ma refere-am la cel fix. Dar iti multumesc!