| ßeatryce a întrebat:

Este vreo problema daca mananc mai multa ciocolata decat mancare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Tsiitsix3 a răspuns:

Nu este, asa fac si euhappy mi se zice soricelx_x.laughing

12 răspunsuri:
| Bacteriuță a răspuns:

Da, normal. Faci ulcer, ti se strica dintii, te faci cat balena si multe altele.

| EllyFMS a răspuns:

Da. poti sa dai in diabet si te ingrasi

| Adredemesconf a răspuns:

Nu sunt un medic specialist, dar nu cred ca e bine.Noua ne este recomandat sa mancam cat mai multe fructe si legume.Incerca sa reduci cantitatea pe zi ce trece cate putin si inlocuieste-o cu un fruct dulce, sau care iti place tie mult.Cred ca asa vei reusi sa scapi de ciocolata aia care numai pe solduri se pune laughing.

Răspuns utilizator avertizat
| Goldenboy97 a răspuns:

In locul tau as manca un mar si as fi multumit.

| radutherap a răspuns:

Hmmmmmmmmm sa nu ti se faca rau si mai intai mananci mancare si dupa aia te poti hrani cu ciocolaa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. deoarece ai nevoie de mancare din care sa extragi vitaminele si alte lucruri necesare pentru o nutritie adecvata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oare tu ce crezi?

| stefan31 a răspuns:

Da! Te inbolnavesti de stomac si iti distrugi ficatul.

| Windswept a răspuns:

Pai,nu e bine deloc. Daca o tii asa in continuare peste doua luni daca te duci la niste analize de sange rezultatul poate fi FOARTE neplacut.incearca sa reduci portia de ciocolata/dulciuri care contin zahar sau cofeina.Incearca sa inlocuiesti ciocolata cu un fruct de exemplu.marul.

| Arianaaa33 a răspuns:

NORLMAL! Poate produce mai multe boli.dar cele mai cunoscute sunt ulcerul si diabetul si obezitatea.Cum poti manca mai multa ciocolata decat mancare?:O:OIncearca sa te abtii!

| ßeatryce explică:

@Butterfly eu cred ca nu are nimica numai ca ieri am mancat aproape numai ciocolata si nu mi s-a intapmlat nimic in afara ca m-a durut capulaughing