| Lacramioare a întrebat:

Bună, eu am cifo-scolioză, și aș vrea să fac tenis, voiam să întreb dacă din punct de vedere medical aș putea să practic tenis.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Zanatare a răspuns:

Cred ca cel mai bine ar fi sa iti intrebi medicul.
Din cate mi s-a spus, tenisul nu este un sport ce te poate ajuta cu problemele de spate, dar ca o persoana ce are scolioza si joaca tenis, eu zic ca poti.
Din nou, cel mai bine e sa iti intrebi medicul. El are cunostintele necesare sa iti dea informatii corecte.

1 răspuns:
| HowdidIgethere a răspuns:

Sportul intareste musculatura. Vezi si tu cum te simti. Cifo scolioza o ai de la pozitii statice.