| Roxana6277 a întrebat:

Eu nu sunt grasa, si multi spun ca arat normal, dar toate caloriile in plus mie se pun pe coapse. Cum sa scap de asta? nu-mi place sa merg la plaja din cauza asta, si nu pot purta pantaloni prea scurti.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| raluk27 a răspuns:

Fa multe exercitii care solicita partea inferioara a corpului si care te fac sa transpiri. Cardio, in principal: mersul pe bicicleta, alergatul pe banda, genoflexiunile, fandarile etc. Daca esti atenta la intrebarea ta, ai spus "toate caloriile in plus". Ai grija sa nu existe asa ceva.

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
La femei, volumul crește pe coapse, fese și burtă. La bărbați de la brâu în sus.
Pentru a preîntâmpina astfel de neplăceri, este recomandat să elimini grăsimile, dulciurile și băuturile acidulate și practică un sport.
Pa, pa.

Răspuns utilizator avertizat
| rigo23 a răspuns:

Poti merge la fitnes sau poti sa te apuci de alergat.