| Anemona21 a întrebat:

Bună! Exista dentiști care lucrează în cadrul spitalelor? Adică la stat? Sau unde lucrezi ca și dentist dacă nu ai propriul cabinet?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Da, doar ca la stat lucrezi cu materiale si dotari nasoale, in general, si nici cu banii nu e mare fis. Daca nu ai cabinet, poti inchiria cabinetul altcuiva sau te poti angaja la un medic care are cabinetul lui si mai are nevoie de oameni.

| ywar a răspuns:

Urgente stoma la Facultate in Bucuresti. Daca ai bani te duci la un cabinet bun. Solutie de mijloc nu exista.

| Brizbriz a răspuns:

Am facut greseala si am mers la urgente intr-un spital care avea si dentist

PROASTA DRACU' mi-a pus pansament peste o plomba cazuta, care ma durea ca dracu', in zile libere legal (d'aia m-am dus la urgente), asa ca d'aia s-a umflat toata falca

apoi m-am dus la facultatea de medicina dentara, unde aveau un salon mare impartit in patrate, in fiecare era cate un scaun de, dentist, si dupa ce mi-a scos pansamentul O INTERNA (inca nu era doctor) m-a intrebat cu subinteles cine mi-a pus pansamentul (intelesul era de fapt "cine a facut ASA O IMBECILITATE)
dupa care m-a trimis la salon, in alta camera, acolo alta femeie doctor, m-a intrebat ce si cum, apoi tot cu subinteles, aceeasi "intrebare"

deci, raspunsul la intrebarea ta, da, sunt in draci, dar nu pe, peste tot

| Werrich a răspuns:

Toate Spitalele au cabinete de stomatologie.

| Salontanul a răspuns (pentru Werrich):

Spitalul din oraselul meu n-are nici un dentist. In oras sunt doar cabinete private la care te poti duce gratuit doar sa se uite in gura ta. In rest platesti pentru orice, platesti cat nu face.

| liliana77any a răspuns:

Exista-eu am vazut la Spitalul de copii.