| Analia_3913 a întrebat:

Fetele as vrea si eu sa stiu ce trebuie sa fac.am niste secretii abundente.Trebuie sa ma schimb de mai multe ori pe zi, pentru ca se uda chiloteii...Mentionez ca sunt virgina ...Si stiu ca o sa imi ziceti sa ma duc la doctor, dar imi este un pic teama pentru ca nu am mai fost niciodata si nici nu stiu ce o sa`mi faca si nu stiu cum sa ii zic mameistraight face. Astept raspunsuri.Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| anka a răspuns:

Vorbeste cu mama ta si mergeti impreuna la doctor. Pana cand ajungi la doctor foloseste absorbante zilnice. Asa nu trebuie sa schimbi mereu chilotul ci doar absorbantul.

| Ioana1984 a răspuns:

In primul rand nu trebuie sa-ti fie rusine nici de mama nici de doctor, ca tot la ei ajungem si in al doi lea rand daca nu vrei totusi sa le zici, du-te la doctorita de familie, si ea iti va da sa faci niste analize, si ai sa vezi ca totul va fi bine.Scurgerile pot fi de la o raceala la ovare, eu de la o raceala asa ne tratata am 5 ani ca nu raman insarcinata, plus 100 de milioane date la doctori, asa ca nu te juca cu sanatatea ta.Succes.

| jolie a răspuns:

Daca esti virgina nu ai de ce sa -ti fie rusine sau frica sa-i spui mamei tale o sa mergeti la ginocolog si pu si simplu o sa-ti dea un tratament scurgerile astea iti afecteaza f mult mai tarziu daca nu le tratezi acum eu d 7 ani ma lupt cu ele pentru ca am fost in postura ta si nu i-am spus mamei pentru ca imi era rusine pana cand mi-a gasit o pereche de chiloti
asa ca spune-i nu ti se va intampla nimic pup

| IsabelaBianca a răspuns:

Vorbeste cu mama ta, mergeti impreuna la doctor si crede-ma, veti face primii pasi spre o relatie mai destinsa, de prietenie si incredere. Mult succes!

| imortal a răspuns:

Fiind baiat nu am cum sa te ajut decat spunandu-ti sa in primul rand sa te duci in clipa urmatoare sa ii spui mamei tale(fi sigura ca ea stie mult mai multe decat multi de pe TPU) si nu e bine ca ea sa nu stie doar e mama ta si nu trebuie sa iti fie rusine de ea, si nici de doctor, el isi fce meseriawinking

| Andra_6228 a răspuns:

Vorbeste cu mama ta si mergeti la medicul ginecolog.Sa nu ti fie frica...nu e nimic grav... dar in timp daca nu tratezi pot aparea complicatii. Ti se vor da antibiotice sau ceaiuri. Multa sanatate!:*:*:*:

| Emmeii a răspuns:

Asa au toate fetele.
Banuiesc ca e o secretie alba.
ea vine cel mai mult dupa menstruatie si cel mai putin inainte sa-ti vina.
bafta.winking