| anonimously0 a întrebat:

Sunt cu o fata mai mica ca mine, o iubesc mult dar nu vrea sa facem sex ea e virgina, nu stiu ce sa fac ca nu vreau nici sa o pierd, dar simt si nevoia de a face sex. ce ziceti sa o astept sau nu?

14 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Daca o iubesti cu adevarat, asteapt-o pana cand este si ea pregatita. Da, din cate observ, tu vrei neaparat sex de la ea, din moment ce spui ca nu vrei sa o pierzi.

| ywar a răspuns:

Tu nu cred ca o iubesti! Tu vrei sa ti-o apropii ca sa faci sex cu ea! E sigur, e cuminte, nu se duce cu altii si argumente iti gasesc cate vrei. Deci, las-o moale cu iubirea ca nu cred. Am o varsta si nu mai cred in Mos Craciun. Daca o respecti macar invata sa astepti.

| anonimously0 explică (pentru ywar):

O iubesc, chiar foarte mult si sunt dispus sa o astept, dar nu stiu daca o sa pot sta fara sa fac sex

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonimously0):

Si de ce sa nu poti daca spui ca o iubesti?

| Exilee a răspuns:

Nu fii obsedat de sange! Gandeste-te ca exista foarte multe persoane care au facu acest pas inca dupa casatorie. Nu telua dupa gura lumii. Sa fim seriosi.Tu doresti sa faci asa ceva ( SI NU AI NICIUN DREPT SA-I RAPESTI PURITATEA, INOCENTA SI COPILARIA) doar pentru ca ai auzit acest lucru de la niste libidinosi ( care pot spune acest lucru si doar pentru a ieis in evidenta) de la niste persoane de bani gata ( si care probabil ca nici n-au facut acest pas, si atunci tu vei cadea singur pe acest plan moral).
O sa o astepti, dar daca este o relatia de dragoste, nicidecum nu ar trebui sa te gandesti la sex. Nu prea fata, deoarece nu va simti decat scarba doar pentru simplul fapt ca o influentezi.

Abtine-te!

| Somebodyღ a răspuns (pentru Exilee):

Ma bucur ca mai vad astfel de raspunsuri!

| Hαppiηеss a răspuns:

Daca intr-adevar o iubesti asa cum sustii ai sa s-o astepti!
Nu o mai presa si nu ii mai cere asta daca nu e pregatita mai ales daca inca nu are 18 ani.
Cand va vrea ea iti va da de inteles.
Daca nu esti capabil sa astepti las-o si gaseste-ti pe alta disponibila.

| Somebodyღ a răspuns (pentru Hαppiηеss):

Nici ca puteam sa raspuns mai bine, intru totul de acord!

Răspuns utilizator avertizat
| zaratu a răspuns:

Daca tii la ea cu adevarat asteapt-o pana cand este ea pregatita

| ClauditaSmile a răspuns:

Astrapta. Daca vrei sex poti sa mergi in secret la curve.

| fantabau a răspuns:

Fa sex cu cineva de seama cu tine nu o influenta daca nu vrea are si ea motivele ei

| DyanneDyyD15 a răspuns:

Nu-ti bate joc de fata...