| nicole94 a întrebat:

Buna fetelor :* am si eu o problema un pic mai ciudata:-s, dar va rog eu helpstraight face big grin. De ceva timp am probleme cu buzele, mai ales cu cea de jos:-s. Am buzele crapate, si am ticul de a mi le freca si de a le umezistraight face happystraight face si sub buze din cauza asta sunt un pic vanata. Dar ma dau cu corector si nu se vedehappy. Imi tot apar des pielite pe buza de jos mai alessadsi mi le smulg si sangereazastraight face. Dimineata nu prea mai sunt crapate, dar dupa aia toata ziua sunt.sad Sunt cam albe cand sunt cu piletie si crapatestraight face. Ce sa facsad big grin? FUNDA:X

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| lindemona a răspuns:

Buna,

Cateodata mi se intampla si mie sa am problema aceasta. Bea multa apa, ca sa nu-ti fie nici buzele atat de uscate si foloseste un strugurel bun. Mai ales cand iesi afara si bate vantul sau e frig. Astfel ar trebui sa iti treaca destul de repedewinking

| Octaviana_9832 a răspuns:

Aproape aceeasi problema am avut si eu...numai ca nu aveam ticul tauwinking.
Nu mai face asta in viata ta! Este foarte urat. Arata urat. Gandeste`te ce baiat ar vrea sa te sarute daca ti-ar vedea buzele shame on you.
Du`te cat poti de repede la farmacie si cumparati un balsam de buze. Da`ti de fiecare data cu el. Cum se duce cum iti dai iarwinking. Si tot asa mai ales cand iesi afara il ti NON STOP dupa tinewinking.
Asa fac eu si am buzele mereu catifelate love struck.

Si scapa de ticul ala si o sa fi perfecta.

Pup :*.

| Theda a răspuns:

Pai eu stiu un fel de truc.Trebuie sa ai un balsam foarte bun si o periuta de dinti pe care nu o mai folosesti(poti sa o folosesti dar ai grija pentru ca o sa cureti pielitele cu ea si gandeste-te ca dupa aia te speli pe dinti :-&). In primul rand iti umezesti putin periuta si te dai cu ea pe buze(nu apasa foarte tare pentru ca o sa inceapa sa sangereze sad). Apoi aplici mult balsam de buze.Asta e tot.Nu e nimic greu. O da si scapa de acest tic pentru ca este foarte rauwinking. Sper ca te-am ajutat big grin.

| maria11579 a răspuns:

Incearca sa le dai cu strugurel sau cu crema de galbenele, dar nu le mai umezi si nu le mai freca, mai ales iarna, cand e frig. Din cauza asta ti se parlesc. Nu ti le mai smulge pentru ca din acest motiv si pentru ca le umezesti cand iesi afara si e frig ti se crapa. Da-te cu strugurel sau cu crema de galbenele cateva zile si isi vor reveni. Si apoi sa nu le mai umezesti iarna cand iesi afara si in nici un caz sa le smulgi, pentru ca ti se vor face la loc in acelasi fel! Sper ca te-am ajutat. Imi dai o fundita?happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la farmacie si cumpara ti un balsam de la neutrogena...meritasmug