| rindi a întrebat:

fetelor! stiti cumva daca inelul contraceptiv nuvaring ajuta in tratarea ovarelor polichistice? si daca amelioreaza acneea? sau are ca efecte secundare aparitia sau accentuarea acneei? as dori un raspuns urgent, pentru ca peste cateva zile am programare la ginecolog si as vrea sa ii propun Nuvaring pentru problema mea si as vrea sa stiu ce efecte secundare are. multumesc. parerea voastra conteaza f mult.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Ekcstsy a răspuns:

Anticonceptionalele sunt mai bune. Dar ce treaba are acneea cu... ()*() steluta?

| luliluli a răspuns:

Daca tot ai programare la ginecolog, nu crezi ca e mai bine sa consulti chiar specialistul? Discuta cu el despre propunerea ta si-ti va spune daca ti se potriveste, ce efecte adverse are,... pe scurt, tot ce te intereseaza. Succes!