| BetterThanDrugs a întrebat:

Bunahappy Fetelor, stiti metode sau pastile, pentru oprirea menstruatiei chiar daca o am doar de o zi? imi trebuie neaparat sa se opreasca 2, 3 zilehappy Va rog, dau funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu exista asa ceva. Nici macar una care sa-ti puna viata in pericol, cu atat mai putin o metoda cu riscuri acceptabile.

| Maariiaa a răspuns:

Bună.

Oprirea menstruației îți va aduce probleme de sănătate,iar luna viitoare când va veni din nou o să ai scrugeri și dureri insuportabile,deci mai bine nu o opri.
Menstruația se oprește cu anticoncepționale,așa am auzit. Mai poți întreba și la o farmacie, dar nu îți recomand deloc, îți faci rău cu propriile mâini.

Numai bine!
Ai grijă ce decizii iei.

| PinkPanther a răspuns:

Din cate stiu, cu vitamina ca, dar se da doar pe reteta si nu e recomandabli, poate te trezesti cu vreo infectie, trebuiesc eliminate resturile alea daca nu le elimini se dezvolta bacterii si te trezesti cu complicatii... mai bien stai cuminte.

| DianaScorpio a răspuns:

Te sfatuiesc sa nu incerci asa ceva...nu este deloc sanatos.

| lovem3 a răspuns:

Nu ar trebui sa iti opresti mendtruatia pentru ca nu e sanatos iar luna urmatoare vei avea niste dureri insuportabile si scurgeri desutul de abundente iti spun din experienta.eu am oprit-o cu vitamina ca dar din pacate nu se da decat cu reteta de la medic iar eu am facut roste de ea printr-o prietena care avea prescrisa asa ceva

| AdryAnna_1495 a răspuns:

Matusa mea (e doctora) mi-a spus ca se opreste cu anticonceptionale dar nu sunt sigura, nu am incercat