| anonim_4396 a întrebat:

Buna fetelor. Va implor daca stiti cum se numea acel supozitor pentru zona intima care era introdus inauntru atunci cand ai candidoza, Infectie vaginala.Stiu ca l-am folosit 3 zile acum ceva ani si mi-a trecut. Eu nu mai stiu numele pentru ca mama mea il cumparase mereu si ea a murit de 3 ani sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Anda1990 a răspuns:

Buna se numesc ovule sau cervugid
Cel mai bine mergi și intrebi la farmacie sau la medic

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poti folosii si ovule cu CANESTEN, iar pentru exteriorul pasaricii: crema cu canesten, atat pentru tine cat si pentru penisul barbatului, tratamnetul fiind recomandat a se face concomitent de ambii partneri de sex si interzis sexul, pana la vindecarea completa.

| Marina56toy a răspuns:

Stiu si eu l-am folosit de mai multe ori cervugid ovule!

| brokxy a răspuns (pentru Marina56toy):

Se poate cumpara fara reteta sau trebuie sa merg la doctor sa cer sa imi faca reteta?

| Marina56toy a răspuns (pentru brokxy):

Fără rețetă!