| Abigaile a întrebat:

Urgent- -Buna am 20 lei vreau sa--mi iau cv unguent crema pentru mancarimi in zona intima-vagin cam pe acolo, de vreo 2 luni am avut niste bubute mici care ma mancau ( erau de la paduchi [parul acela] m-am epilat au trecut) acum e altceva ma mananca in zona intima vagin fund pe acolo spalatura in vagin nu stiu sa-mi fac am 14 ani habar nu am vreau ceva crema unguent plicuri am auzitt de tantum rosa da e in vagin spalatura si nu stiu (nu vreau sa incerc ink sunt virgina ) ce imi recomandati pentru ca la ginecolog sg nu pot sa merg nu stiu unde este si trebuie platit ( cu mama nu vb, ma injura ma bate ehh deci fara ea si crred ca am facut o infectie ( secretie [galbena] mirositoate) asta e infectie ( adica eu ma epilam cu bigul lui tata [scuze mi-e rusine] deci am 20 lei ce imi recomantati voi ce-ai folosit ce sa fac help meeee

1 răspuns:
| Tso a răspuns:

Sa te duci frumos la ginecolog. Asta e cea mai buna recomandare. In plus, chiar trebuie sa vorbesti cu mama ta, mai ales daca esti virgina, pentru ca nu are cum sa te acuze de ceva. Si chiar daca o face, doctora ii va confirma ca infectia are alte cauze decat cele de natura sexuala. Tie iti trebuie un tratament complex, stric pentru problema pe care o ai. Nu e o simpla raceala care trece cu un Paracetamol si ceai cald. Chiar trebuie sa vorbesti cu mama ta, pentru ca in joc este sanatatea, viitorul tau de mama, etc, etc, etc. Nu mai astepta sfaturi si medicamente minune, vorbeste cu parintii, pentru ca maine sa mergeti impreuna la medic.